You need to enable JavaScript to run this app.

Ana içeriğe geç

Visual Studio Unity3D Monobehavior Kütüphanesini Tanımama Hatası Çözümü

Anket Başlığı: Faydalı oldu mu?

Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Evet teşekkürler. 0 (0%)
Eh işte kısmen. 0 (0%)
Hayır. Yardımcı olmadı. 0 (0%)
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. Katılımcı sayısı:: 0 (0%)

Visual Studio Unity3D Monobehavior Kütüphanesini Tanımama Hatası Çözümü

Yönetici
Visual Studio Unity3D Monobehavior Kütüphanesini Tanımama Hatası Çözümü
Başlıkta yazdığım üzere Unity kullanıcılarının çoğu bu hata ile karşılaşmış olabilir. Yeni yüklenmiş sürümlerde veya sıfırdan kurulmuş Unity'de tercih ayarlarında editör kısmında Visual Studio editörü seçili değil ise malesef ki Visual Studio'muz Unity'e ait olan monobehavior kütüphanesini tanımayacak bu yüzden de refferance hataları alacaksınız. Gelin bu hatayı nasıl giderdiğimizi sizlere görseller yardımı ile paylaşayım.

Unity'den Edit>Preferences sekmesine giriyoruz.
[Resim: a0MYv3.png]

Ardından External Tool sekmesini seçip en yukarıda görünen External Script Editör kısmında kullandığınız(yüklemiş olduğunuz) Visual Studio sürümünü seçeceksiniz. Ben kurulumda Visual Studio 2019'u kurmuştum bu yüzden resimdeki gibi Visual Studio 2019'u seçiyorum. Eğer seçeneklerde yoksa Browse seçeneğine tıklayarak Visual Studio'nuzun kurulu olduğu dizine gidip .exe uzantılı dosyasını seçerek Unity'e tanıtabilirsiniz.

[Resim: lwSgUv.png]

Tabi bunları yapmadan önce en önemli kısımlardan 
1.Si : Visual Studio Installer'da Unity ile oyun geliştirme bölümünün tikli olması gerekiyor.

[Resim: x6Dffj.png]

2.Si :Unity Hub'ı açtığınızda Installs sekmesinde bulunan kullanıdığınız Unity versiyonun yanında bulunan 3 Noktaya tıklayıp Add Modules seçeneğine tıklamalı ve orada bulunan Dev Tools adı altında bulunan Microsoft Visual Studio araçlarını kurmalısınız.

[Resim: sdL7Ox.png]
[Resim: p7okXt.png]
[Resim: HazcUZ.png]

Bütün adımları uyguladığınız taktirde herhangi başka bir problem alırsanız eğer iletişim kurabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Sevgilerle..
Son Düzenleme: 13.01.2021, 12:52 PM, Düzenleyen: MURODERLERBANA.
[-]
Bunu beğenenler:
   SafakB

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kodluk sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.