You need to enable JavaScript to run this app.

Ana içeriğe geç

NVIDIA GeForce GT 1010 ve Performansı

NVIDIA GeForce GT 1010 ve Performansı

Moderatör
NVIDIA GeForce GT 1010 ve Performansı
Herkes 3000 serisinin devamını beklerken NVIDIA hiç beklenmedik bir şekilde F/P giriş seviyesi ekran kartı olan GT 1010'u duyurdu. Bu ekran kartı 720p düşük seviye oyunculuk için gayet ideal bir ekran kartı. Özellikle rekabetçi online bir çok oyunda sizi pişman da etmeyecektir. 

NVIDIA'nın bu ekran kartını çıkarmasındaki ana nedenlerden bir tanesi stokları eritme problemi. Bu sorun her markanın yaşadığı bir sorun ancak bu bilgi kesin bilgi değil daha çok bir iddia. 30w TDP değerine sahip olan kartın 60 doların altında bir fiyattan satılması bekleniyor. 

Bir çok kişinin merak ettiği performans kısmına gelmek gerekirse bu ekran kartının Radeon Vega 8 ile aralarında %23'lük, Radeon Vega 11 ile %49'luk, GT 1030 ile ise %50'lik bir performans farkı bulunuyor. Bana kalırsa bunu almaktansa Radeon Vega 8 dahili grafik birimine sahip bir APU işlemci satın almak daha mantıklı. Detaylı oyun testleri çıktığında tekrardan paylaşacağız.

[Resim: A47fL6.jpg]
Son Düzenleme: 22.01.2021, 12:04 PM, Düzenleyen: MURODERLERBANA.
[-]
Bunu beğenenler:
   ATASVN, EnkaPRO, MURODERLERBANA, SafakB

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kodluk sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.