You need to enable JavaScript to run this app.

Ana içeriğe geç

İDM(İnternet Download Manager) Nedir? Sorusunun Yanıtı Burada

İDM(İnternet Download Manager) Nedir? Sorusunun Yanıtı Burada

Yönetici
İDM(İnternet Download Manager) Nedir? Sorusunun Yanıtı Burada
Merhabalar. Bu konumda da sizlere yıllardır kullandığım web üzerinde indirmelerimi daha hızlı yapmamı sağlayan bazı durumlarda beğendiğim videoları indirmeme yarayan program olan Internet Download Manager 'i sunuyorum. Gelin hiç vakit kaybetmeden açıklama ve görsellere geçelim  Gülmek

IDM nedir?

IDM uzun adı ile Internet Download Manager bir tür dosya indirme yazılımıdır. Dosya indirme hızını 5 katına kadar arttırabilir. IDM, normal dosya indirmenin yanında indirme işleminin duraklatılması veya sonra indirmek üzere zamanlanması gibi özelliklere de sahiptir.
IDM aynı zamanda, kesilen indirme işlemleri, elektrik kesintisi veya ani kapanmalar sonucunda oluşan indirmelerin yarıda kalması, bağlantı kopması gibi durumlarda, indirme işleminin sonradan devam edebilmesini sağlar.
IDM kullanımı oldukça kolay bir indirme yöneticisidir.

IDM ne işe yarar?

IDM indirme hızının yaklaşık 5 kadar kadar artmasını sağlar. Bazı dosya sunucuları indirme işlemlerinde limit kullanırlar. Yani siz bir sunucudan indirme yapmak istediğinizde, sizin internet bağlantınız ne kadar iyi olursa olsun, sunucunun size izin verdiği hızda indirme yapabilirsiniz. IDM sunucuya birden fazla bağlantı açarak bu bağlantı kanalları üzerinden paralel indirme yapar. Böylelikle sunucuda hız limiti olsada siz IDM vasıtasıyla birden fazla bağlantı açarak daha hızlı indirme yapabilirsiniz.

IDM nereden indirebilirim?

IDM programı ücretli bir yazılımdır. 30 günlük deneme sürümü vermektedir. Buradan IDM programını indirebilirsiniz.

IDM nasıl kullanılır?


IDM indirme yöneticisinin kullanması oldukça kolaydır.  IDM kurulum sırasında dikkat edilmesi gereken bir nokta yoktur. İleri İleri Son yöntemi ile kurulum bitirilir.
IDM kullandığınız internet tarayıcılarına Chrome, FireFox, Internet Explorer gibi eklenti yükler bu sayede, bir web sitesinden indirme yapmak istediğinizde otomatik olarak devreye girer ve indirme işlemi başlar.

[Resim: AIYKPd.png]


IDM eklentisi  Chrome, FireFox, Internet Explorer  gibi tarayıcılara yüklendiğinde otomatik olarak 3GP  AAC  M4V MKV MOV MP3 MP4 MPA MPE MPEG MPG  gibi uzantıları indirmek için ayarlanmıştır.
Bu özellik video sitelerinde videoları izleyememe sorununa yol açabilir. Bazı sitelerde bu gibi engeller oluşuyor bir kaç defa denk geldiğim oldu.

Bu sorunu çözmek için Şunu yapmalısınız:


[Resim: LY9NHx.png]

IDM (Internet Download Manager) video izleyememe sorununun çözümü için şunları yapın.

  1. IDM (Internet Download Manager)'i açın.
  2. İndirmeler seçeneğini  tıklayın.
  3. Dosya türleri sekmesini tıklayın.
  4. Aşağıdaki dosya türlerinin indirmesini otomatik başlat yazan yerdeki dosya türlerini silin.
  5. Tamam'ı tıklayarak kapatın.
Yukarıdaki işlemden sonra IDM;

3GP 7Z AAC ACE AIF ARJ ASF AVI BIN BZ2 EXE GZ GZIP IMG ISO LZH M4A M4V MKV MOV MP3 MP4 MPA MPE MPEG MPG MSI MSU OGG OGV PDF PLJ PPS PPT QT R0* R1* RA RAR RM RMVB SEA SIT SITX TAR TIF TIFF WAV WMA WMV Z ZIP dosya türleri için otomatik indirme işlemini yapmayacaktır.

Ya da bu kadar uğraşmak yerine bir diğer adım olan tarayıcınıza eklenmiş olan IDM eklentisini o anlık pasif hale getirip izlemek istediğiniz videoyu izleyebilirsiniz.
İşinize yaradıysa beğenmeniz yeterli olacaktır  Gülmek

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kodluk sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.