You need to enable JavaScript to run this app.

Ana içeriğe geç

Grafik ve Yazılım İşlerinde Kullanılabilecek 4 Büyük Yazı Tipi Site Tavsiyesi

Grafik ve Yazılım İşlerinde Kullanılabilecek 4 Büyük Yazı Tipi Site Tavsiyesi

Yönetici
Grafik ve Yazılım İşlerinde Kullanılabilecek 4 Büyük Yazı Tipi Site Tavsiyesi
Günümüzde bir projenin kalitesini belirlemek için arka yüzü ne kadar önemliyse artık bir o kadar da öneme sahip olan bir ön yüzü olması gerekmektedir. Ön yüzde de sade ve hoş bir tasarım son kullanıcı için oldukça dikkat çeken konulardır. Bu konuda sizi ön plana çıkaracaktır. İşte bu ön yüz yani grafik arayüzününde temel bileşenlerinden biri olarak sayılabilecek nokta yazı tipleridir. Bir proje tasarlarken, projeniz için doğru yazı tipi bulma sizi bir adım daha öne çıkaracaktır.

[Resim: oHAXa1.jpg]

Şöyle kısa bir göz gezdirmede kullanabileceğiniz binlerce çeşit yazı tipi olduğunu fark edeceksinizdir. Bu da doğru yazı tipi için binlerce seçenek anlamına gelmektedir. İşte bu seçenekleri görebileceğimiz, listelemeler ve seçimler yapabileceğimiz, benim de severek kullandığım ve tavsiye edeceğim 4 büyük yazı tipi sitesini sizinle paylaşacağım.

Yazı Tipi Siteleri:
Bağlantı adreslerine maddelerin üzerine tıklayarak gidebilirisiniz. Kısaca neden tercih ettiğimi de anlatıp konuyu daha fazla uzatmayayım. Google Fonts, Google gibi büyük bir şirketin altyapısıyla ve diğer sitelere oranla işlevsellik olarak daha çok fayda sağladığı için listemde ilk sıraya onu ekledim. İkinci olarak FontTR'yi seçmemdeki neden ise içeriğinin yine geniş ve yazı tiplerinin genelinde Türkçe karakterleri de barındırmasıdır. Dafont ve 1001 Fonts'u da geniş bir kütüphaneye sahip olduğu için seçtim. Umarım bu içeriğim projelerinizde yazı tipi ararken işinize yarar.
Son Düzenleme: 20.01.2021, 05:43 PM, Düzenleyen: ATASVN.
[-]
Bunu beğenenler:
   EnkaPRO, MURODERLERBANA, SafakB

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kodluk sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.