You need to enable JavaScript to run this app.

Ana içeriğe geç

Ekran Kaydetme Düzenleme Araçlarından Biri Olan Camtasia Nedir?

Ekran Kaydetme Düzenleme Araçlarından Biri Olan Camtasia Nedir?

Yönetici
Ekran Kaydetme Düzenleme Araçlarından Biri Olan Camtasia Nedir?
Merhabalar. Sizlere benim de kullanmış olduğum ekran kaydı araçlarından bir tanesi olan Camtasia'yı sunmak istedim.
Peki nedir bu Camtasia?
Camtasia Studio, bir görsel iletişim şirketi olan TechSmith tarafından geliştirilmiştir. Camtasia Studio tek bir yazılım değil bir yazılımlar topluluğudur. Video görüntülerinden oluşan eğitimlerin hazırlanmasında kullanılan Camtasia Studio ile ekranınızın tümünü, belli bir bölgesini ya da seçtiğiniz bir pencerenin içeriğini kaydedebilir (pencereyi seçtiğinizde menüleri ve kenarları kaydetmeyebilirsiniz) daha sonra bu görüntülere ses (kayıt yaparken de ses alabilirsiniz), resim, yazı, otomatik tarih, saat, süre, simge ekleyebilir, istemediğiniz kısımları çıkarabilir ve CD üzerinden çalışacak dersler hazırlayabilirsiniz. Eğer ders birden fazla videodan oluşuyorsa Camtasia Studio içerisindeki MenuMaker adlı yazılımla herhangi bir kodlama işlemi yapmadan menü hazırlayabilirsiniz. Menü CD takıldığında otomatik olarak görüntülenir ve kullanan kişi istediği eğitimi izleyebilir.


[Resim: rgCqHo.png]
Camtasia Recorder:
Ekranı kaydetme isini yapar. Tek olarak da satılan Camtasia Recorder normal bir ekran kayıt programından çok daha yetenekli. Görüntü kaydederken sesi de alabilir veya sesi daha sonra ekleyebilirsiniz. Fare ve klavye ile ilgili çeşitli efektler (sağ veya sol tıklamanın vurgulanması, fareyi saklama, tuş vuruşlarına ses ekleme gibi) ekleyebilirsiniz.
Camtasia Effects:
Bu program ile video görüntülerinize, şekiller resimler, yazılar vurgulamalar ekleyerek dikkati önemli bir noktaya çekebilir veya ek açıklamalar yapabilirsiniz. Eklediğiniz elemanlar zaman çizgisinde sizin belirlediğiniz zaman aralıklarında ekranda görüntülenirler.
Camtasia Producer:
Video görüntülerinizi parçalara ayırabilir, birleştirebilir, istemediğiniz kısımları çıkarabilir ve ses ekleyebilirsiniz. Kullanımı çok basit olan bu yazılımla görüntülerin son halini avi, mpeg, swf gibi çok kullanılan biçimlerde ihraç edebilirsiniz. Eğer videonuzu veya videolar dizinizi swf olarak ihraç edecekseniz Camtasia Producer seçiminize bağlı olarak, oluşturulan görüntünün altına kontrol düğmeleri (çalıştır, durdur...) ekleyebilirsiniz.
Camtasia MenuMaker:
Dersinizi parçalara bölmüşseniz ve bilgisayar üzerinde kullanılacak bir CD hazırlamak istiyorsanız MenuMaker ile bir menü hazırlayabilir ve uygun düğmeye basıldığında uygun dersin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca menünün arka plan resmini de istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

[Resim: VmM82P.png]


Sağ altta gördüğünüz kısımda ekran ayarlarınızı yaptıktan sonra kaydınızı başlatabilirsiniz. İsterseniz kamerayı da kaydınıza dahil edip, kayıt bittikten sonra ilk resimde göstermiş olduğum ekranda kamera kaydının konumu dahil bir çok ayarı kendinize özel düzenledikten sonra kaydedebilirsiniz.

Windows için Camtasia İndir
MacOS için Camtasia İndir

İyi kayıtlar dilerim  Big Grin
Son Düzenleme: 23.01.2021, 06:07 PM, Düzenleyen: MURODERLERBANA.
[-]
Bunu beğenenler:
   ATASVN, EnkaPRO, leviathan
Üye
RE: Ekran Kaydetme Düzenleme Araçlarından Biri Olan Camtasia Nedir?
Adını çok duydum ama hiç kullanma fırsatım olmadı
Ücretsiz Banner Reklam Takas Ağımız 2 Milyon Reklam Gösterdi, Şimdi sıra sizde  :)
https://ads.isacoturoglu.com.tr/
Son Düzenleme: 24.01.2021, 12:13 AM, Düzenleyen: isacotur.
[-]
Bunu beğenenler:
   MURODERLERBANA
Yönetici
RE: Ekran Kaydetme Düzenleme Araçlarından Biri Olan Camtasia Nedir?
(23.01.2021, 11:56 PM)isacotur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adını çok duydum ama hiç kullanma fırsatım olmadı

Klasik olarak bilinenler arasında zaten.
Fraps, Camtasia, Bandicam. 
Ama aralarında en gelişmişi bu diyebilirim. Otomatikman kayıt sonrası size video düzenleme fırsatı sunuyor.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kodluk sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.